Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

KAILAIS KARALIS / ГОЛЫЙ КОРОЛЬ / Daugavpils teātra viesizrāde

Ot 15.10.2019 19:00
3.15 - 10.50
Rādīt aprakstuNerādīt aprakstu

Daugavpils teātra viesizrāde M. Čehova Rīgas Krievu teātrī

Pēc Jevgeņija Švarca un Vilhelma Haufa pasaku motīviem

KAILAIS KARALIS

Neticami notikumi kādā karalistē

 

Režisors: Oļegs Šapošņikovs

Horeogrāfe: Irina Saveļjeva

Scenogrāfes, kostīmu mākslinieces: Agnese Leilande, Inga Bermaka Apiaha

Gaismu mākslinieks: Sergejs Vasiļjevs

 

 

Pirmizrāde: 07.10.2016.

 

Ilgums: 2 stundas, ar pārtraukumu

Vecuma ierobežojums: 16+

Krievu valodā

 

Izrāde - vairāku starptautisku teātra festivālu dalībniece, skatītāju vērtējumā ieguva labākās izrādes titulu Starptautiskā jauniešu teātra foruma „M.@rt.kontakt–2019” (Balktrievija) ietvaros.

 

Kurš gan nezina „Kailais karalis” sižetu! Tikai zem pasakainā plīvura slēpjas pavisam cits stāsts. Kā rakstīja pats Jevgeņijs Švarcs, „pasakas tiek stāstītas ne jau tāpēc, lai kaut ko slēptu, bet lai atklātu, pateiktu skaļā balsī to, ko domā”.

Švarca satīriskā luga netika publicēta līdz pat 1960. gadam, jo bija piepildīta ar tajā laikā bīstamām politiskām alūzijām, aizliegto filozofisko saturu un smalku vārdu spēli.

Iestudējuma autori uzskata, ka izrādē apvienotās pasakas ar savu satīras spēku nav mazāk bīstamas tagadējai „demokrātiskajai situācijai” dažādās valstīs kā padomju laikā. Izrāde analizē mūsdienu pasaules politikas sāpīgās tēmas. Asi tiek izsmieta nacionālā vīzdegunība ar vienlaicīgu tieksmi pēc visa svešā, varas pārstāvju melīgums un liekulība, kuri demokrātijas aizsegā turpina attīstīties totalitārisma virzienā.

Ar savu krāšņo formu un atkailināta ķermeņa klātbūtni izrāde apzināti atdarina mūsdienu masu kultūru, kura cenšas nospiest individualitāti un radīt pelēku masu, kas slīkst izklaidē un primitīvās vēlmēs.

 

Atsauksmes:

 „Kailais karalis” Oļega Šapošņikova režijā - drosmīga un patiesa izrāde jaunas un dzīves pilnas Daugavpils teātra trupas izpildījumā, kura atdzīvināja Švarca pasaku ar jauniem politiskajiem akcentiem. Uz skatuves spēlē enerģiski, estētiski pievilcīgi aktieri kompozicionāli pareizi uzbūvētās epizodēs, konceptuālā un pastāvīgā dinamikā esošā scenogrāfijā, kura savā izpildījumā un koncepcijā atbilst Eiropas teātru jaunākajiem standartiem. Iestudējumā skartās tēmas ir vienlīdz lokālas un globālas, nezaudējot aktualitāti arī mūsdienās.” 

/Teātra zinātnieks un kritiķis Laša Čhartišvili (Gruzija)/ 

 

Aktieri ir ne tikai neticami ritmiski un plastiski, viņi domā ar ķermeni, ideāli pārvalda formu un stilu.  Turklāt trupa strādā kā saliedēta komanda. Tas viss ir ļoti svarīgi izrādē „Kailais karalis”, jo tā ir izrāde ar šova elementiem, spilgta, skaista, bet satura ziņā visai asa.

/Teātra kritiķe Žanna Zarecka (Krievija)/ 

           

„Vizuāli ārkārtīgi mūsdienīgs iestudējums. Domāju, ka Daugavpils teātra iestudējuma tehnoloģiskās un mākslinieciskās izpausmes ir aizsteigušās pa priekšu vairākiem Maskavas teātriem. Šīs izrādes fināls atstāj neizdzēšamu iespaidu, jo atspoguļo distanci, kuru esam izgājuši laika gaitā: ja agrāk mēs varējām atmaskot varu, tad tagad tas ir izslēgts. “Kailais karalis” ir ne tikai spilgta, interesanta un vizuāli saistoša izrāde, bet tā ir arī ar ļoti dziļu, mūsdienu cilvēkam nepatīkamu, bet nopietnu vēstījumu, par ko arī esmu ļoti pateicīga Daugavpils teātrim.”

/Teātra kritiķe un vēsturniece Marina Timaševa (Krievija)/

Vairāk informācijas: http://www.mct.lv

Pasākumi
Pasākumi netika atrasti
Pirkt KAILAIS KARALIS / ГОЛЫЙ КОРОЛЬ / Daugavpils teātra viesizrāde PopulārsPopulārsKAILAIS KARALIS / ГОЛЫЙ КОРОЛЬ / Daugavpils teātra viesizrāde Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris, Latvija 3.15 - 10.50
Dzīvo zaļi un izvēlies ViedBiļeti. Ar ViedBiļeti visi pasākumi ērti pieejami Tavā telefonā. Vairāk lasi šeit!
Loading...
Atjaunot