Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

LIELĀ GAVĒŅA LAIKA DZIEDĀJUMI

Sv 14.04.2019 18:00
Rīgas Sv. Pētera baznīca
7.00 - 10.00
LIELĀ GAVĒŅA LAIKA DZIEDĀJUMI
 
Rīgas Sv. Pētera baznīcā 14. aprīlī pulksten 18.00 izskanēs izcilākie un skaistākie pareizticīgo Lielā gavēņa laika dziedājumi, kas muzikāli kontrastaini caurvij mūzikas vēstures dažādos laikmetus. Lielā gavēņa laika koncerta programmā iekļauti Aleksandra Arhangeļska, Alekseja Ļvova, Sergeja Rahmaņinova, Nikolaja Golovanova, Alfrēda Šnitkes, Arvo Perta skaņdarbi korim un solistiem. Pirmo reizi kora izpildījumā izskanēs Pāvela Česnokova cikls korim “Kaujas dienās”. Lielā gavēņa laika koncerta programmu ievadīs Artēmija Vedeļa “Grēku nožēla durvis man atver”, skaņdarbs, kas tiek dziedāts tikai Lielā gavēņa laikā un izsaka visu cilvēka izjūtu būtību.
 
Lielā gavēņa laika dziedājumiem raksturīgas dziļas pārdomas, emocionāls piesātinājums, grēku nožēla un Kristus krustā sišanas traģēdijas dziļums. Vienlaikus jebkurā dziedājumā šis traģisms savienojas ar Augšāmcelšanās prieku. Neskatoties uz emocionālo dramatismu, katrā skaņdarbā skan cerība. Cerība ikvienam cilvēkam izpirkt savus grēkus un tapt piedotam.
 
Koncerta “Lielā gavēņa laika dziedājumi” izpildītājs kamerkoris “Blagovest” ar augstu profesionalitāti apvieno Latvijas bagātās kordziedāšanas tradīcijas un spilgtu, izjustu pareizticīgās mūzikas izpildījuma tehniku. Rīgas pareizticīgo kamerkoris “Blagovest” ir unikāls kolektīvs Latvijas kultūrvidē, daudzu starptautisku festivālu dalībnieks, ar panākumiem sniedzis vieskoncertus daudzās pasaules valstīs. 2017. gadā koris ieguvis Grand Prix Eiropas koru olimpiādē un izcīnījis Nāciju Grand Prix Āzijas un Klusā okeāna koru olimpiādē. Kamerkoris “Blagovest” izdevis savu septīto albumu “Tavā valstībā” CD un vinila formātā, kā arī albums pieejams visos mūzikas straumēšanas servisos.
 
Pareizticīgo mūzika ar savu īpašo garīgo strāvojumu, vārda un mūzikas harmoniju gan Latvijā, gan citviet pasaulē vienmēr ir raisījusi lielu klausītāju interesi. Neatņemama pareizticīgo kultūras sastāvdaļa ir unikālā mūzika un baznīcas dziedājumi. Koncerta “Lielā gavēņa laika dziedājumi” realizācijā iesaistītie Latvijas labākie pareizticīgo mūzikas izpildītāji, mākslinieku lielais un atbildīgais darbs pie programmas sagatavošanas sola, ka koncerts būs muzikāli interesants, kvalitatīvs notikums Latvijas kultūras dzīvē un dos iespēju klausītājam dzirdēt izmeklētus pareizticīgo Lielā gavēņa dziedājumus izcilā izpildījumā.
 

Vairāk informācijas: http://www.blagovest-choir.com

Skatīt vairākSkatīt mazāk
Pasākums Datums / Laiks Norises vieta Cena  
LIELĀ GAVĒŅA LAIKA DZIEDĀJUMI Sv 14.04.2019 18:00 Rīgas Sv. Pētera baznīca 7.00 - 10.00
Der zināt
Biļešu cenai tiks piemērota apkalpošanas maksa 0.60 € (t.sk.PVN 21%) par katru biļeti
Skolēniem, studentiem un pensionāriem biļete par samazinātu cenu (pie ieejas būs jāuzrāda apliecība).
 
Pasākumu drīkst apmeklēt: no 6 gadu vecuma
Pasākuma valoda: latviešu, krievu
Bezmaksas ieeja: nav paredzēta
Pasākuma ilgums: ~1h15min
Ieeja pasākumā: no plkst. 17:30
Norises vieta
Skārņu iela 9, Rīga Rīga Latvija
Organizators
Sing Latvia, Nodibinājums
Amatu iela 3/5 LV-1050 Rīga