Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

Teatr Na Jugo-zapade 'Meistars un Margarita' / Театр на Юго-Западе 'Мастер и Маргарита'

Se 02.02.2019 18:30 - Sv 03.02.2019 21:30
15.00 - 44.00
Rādīt aprakstuNerādīt aprakstu
1., 2. un 3. februārī Latvijā ar izrādēm viesosies viens no vecākajiem Maskavas teātriem - "Teātris Dienvidrietumos".

Šis teātris pastāv jau vairāk nekā 40 gadus! 1977. gadā to ir dibinājis režisors Valērijs Beljakovičs un līdz pat 2011. gadam viņš nemainīgi ir bijis tā mākslinieciskais vadītājs. Šobrīd teātri vada nopelniem bagātais Krievijas aktieris Oļegs Leušins. Savas ilgās pastāvēšanas laikā teātris ne reizi nav bijis viesizrādēs Baltijas valstīs. Tagad tas piedāvās Latvijas skatītājiem trīs izrādes.

2. februārī Rīgā un 3. februārī Daugavpīlī Jūs gaida tikšanās ar vismistiskāko un noslēpumaināko romānu "Meistars un Margarita". Tas ir viens no visgrūtākajiem darbiem, uzvešanai uz skatuves, tai pašā laikā tā ir viena no visiemīļotākajām izrādēm un ekranizācijām. Romāns, kuru daži kritizē, bet citi uzskata par septīto pasaules brīnumu. Romāns, dēļ kura daudzi mūsu paaudzes cilvēki ir nonākuši līdz ticībai. Īpaši zīmīgs kulta romāns.

"Meistars un Margarita" Dienvidrietumu Teātrī parādījās 1993. gadā. To uzveda Valērijs Beljakovičs. Pilnīgi tukša skatuve, karājas tikai lielas metāliskas plāksnes - lokanas un skanīgas, kad pa tām uzsit. Un caur tām klusi ieslīd, vai ar troksni izlaužas, uz skatuves nākošie aktieri. Es teicu "tukša"? Nē, jo uz tās vēl ir gaisma, satriecošā Dienvidrietumu Teātra gaisma! Un nedaudz dūmu.... Tas viss - skanošais metāls, dūmi un gaisma, ar panākumiem aizvieto divdesmito gadu Maskavu un Iroda Varenā pili Jeršalaimā. Neko nevajag piedomāt, viss parādās pats.

Un vēl Bulgakova teksts. Tas pats, ar kura palīdzību autors apraksta Ivana klīšanu pa naksnīgajām Maskavas ielām, Margaritas lidojumu, pils kolonnas. Šim tekstam bija jāizzūd, bet tas nenotika! Tas iemājoja varoņu monologos, kas par sevi stāsta no trešās personas puses, tomēr tas nešķiet ne savādi, ne neiederīgi...

Šī izrāde ir kļuvusi par "Teātra Dienvidrietumos" vizītkarti. Tā jau ir apceļojusi visu pasauli un tagad pirmo reizi viesosies Latvijā.

Teātra "Teātris Dienvidrietumos" viesizrādes noslēgsies Daugavpilī, 3. februārī, ar leģendāro izrādi "Meistars un Margarita".
Pasākumi