Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

DMITRIJA BIKOVA LEKCIJA: KĀDĒĻ MUMS IR KLASISKĀ LITERATŪRA / ЗАЧЕМ НАМ КЛАССИКА?

Sv 21.04.2019 14:00
Kino Splendid Palace
20.00 - 50.00

"Kādēļ mums ir klasiskā literatūra?"

21. aprīlī plkst. 14:00 Rīgā, Splendid Palace ar lekciju uzstāsies brīnišķīgs dzejnieks, rakstnieks, žurnālists, izglītotājs, viens no projekta "Гражданин поэт" ("Pilsonis dzejnieks") autoriem, Dmitrijs Bikovs. Ironisks intelektuālis, talantīgs cilvēks, neatkarīgi domājošs un gatavs izteikt neparastas idejas un uzskatus, skatīties no cita leņķa un mudināt uz to savu auditoriju, tas viss raksturo viņu.

 „Literatūra slepeni valda pār pasauli,” – uzskata Dmitrijs Bikovs.

Vai skolā ir nepieciešamas literatūras stundas? Vai bērniem vajadzētu lasīt klasiku? Kāds ir Zēna Ar Rētu Uz Pieres noslēpums? To un daudz ko citu Dmitrijs Ļvovičs apspriedīs ar vecākiem un bērniem lekcijā Rīgā.

“No visām pusēm dzirdams, ka klasiskā literatūra skolas mācību programmā nemaz nav nepieciešama. Daži saka, ka tā iedzen bērnus depresijā, citi, ka tā ir tālu no mūsdienīguma, citi, ka teksti ir pārāk nopietni, gari un bērni tos nesaprot. Savā lekcijā Rīgā es jums stāstīšu: kāpēc šādas runas ir muļķības, ko darīt, lai bērni lasītu klasiku un kāpēc viņiem tā ir vajadzīga. "

Bet vai aktuāla ir tikai klasika, kā uzskata daudzi literatūras skolotāji? Daudzi, taču ne Dmitrijs Bikovs. Grāmatas par Hariju Poteru bieži tiek uzskatītas tikai par bērnu izklaidi, bet vai tā tiešām ir? Vai tās ir tikai komerciāls produkts vai kas vairāk? Jautri un noderīgi par vienu no pēdējo gadu grāmatu sērijām, ko lasījuši gan bērni, gan pieaugušie. Vai varbūt vēl nav to lasījuši, bet tikai skatījušies filmas.

"Pie mums grāmatas par Hariju Poteru bieži uzskata par komerciālu produktu, vieglu lasāmvielu bērniem, taču patiesībā šīs grāmatas dod lielisku iespēju iepazīt pasauli un tās jaunās, iepriekš neaprakstītās likumsakarības. Tā ir lieliski sacerēta literatūra. Tā iemieso labākās britu rakstniecības tradīcijas. Džoannai Roulingai izdevies radīt nemirstīgu varoni. Tādu, kurš nav ideāls, bet gan moku un šaubu mākts, trausls, reāls mūsdienu pusaudzis."

Ne tikai lekcija, bet arī iespēja pēc pasākuma personīgi aprunāties ar Dmitriju Ļvoviču, piedalīties interesantā diskusijā, uzdot savu jautājumu un pat iegūt autogrāfu – tas viss notiks 21. aprīlī plkst. 14:00  Splendid Palace, Latvijā vienīgajā Dmitrija Bikova lekcijā.

Biļetes Biļešu serviss kasēs, sākot no 20 eiro.

Skatīt vairākSkatīt mazāk
Pasākums Datums / Laiks Norises vieta Cena  
DMITRIJA BIKOVA LEKCIJA: KĀDĒĻ MUMS IR KLASISKĀ LITERATŪRA / ЗАЧЕМ НАМ КЛАССИКА? Sv 21.04.2019 14:00 Kino Splendid Palace 20.00 - 50.00
Der zināt
Biļešu cenai tiks piemērota apkalpošanas maksa 0.60 € (t.sk.PVN 21%) par katru biļeti
Pasākumu drīkst apmeklēt: nav vecuma ierobežojuma
Bezmaksas ieeja: nav paredzēta
Pasākuma ilgums: ~2h
 
Norises vieta
Elizabetes iela 61 Rīga Latvija
Organizators
WELLDONE BALTIC, SIA
WELLDONE BALTIC, SIA
Vienības gatve 192/3-87 LV-1058 Rīga